http://s7.picofile.com/file/8390995000/buy_yaghoot_jozvenevisi_512x512.jpg
بهترین روش جزوه نوشتن، روشی است که از کل مغز استفاده می‌کند!
هم اکنون دو روش در جهان برای جزوه نوشتن دروس مختلف استفاده می‌شود. روش جزوه نویسی و دوتا از بهترین روش‌ها، استفاده از نقشه ذهنی و استفاده از روش کرنل است. چون این دو روش  به شما اجازه می‌دهد تا به طور کامل از نیم‌کره چپ و راست خود استفاده کنید.
دانشمندان در حال حاضر تقریباً به طور جهانی توافق کرده‌اند که نیمکره چپ و راست مغز عمدتاً وظایف متفاوتی دارند. (برای آن‌هایی که نمی‌دانید، باید بگویم مغز بسیار شبیه یک گردو به نظر می‌رسد که دو نیمه جداگانه و در عین حال متصل به هم دارد).

سمت چپ مغز طرف منطقی است و با لیست‌ها، اعداد و اطلاعات ساختار یافته و غیره سر و کار دارد، در حالی که سمت راست مغز طرف خلاق است و رنگ‌ها، تجربیات حسی و اطلاعات بدون ساختار را مدیریت می‌کند.
مواردی که در مورد نیمکره راست و چپ گفتیم، ممکن است صد در صد درست نباشد. چون بسیاری از وظایف را دو نیمکره با هم و با همکاری هم انجام می‌دهند. هر دو نیمه وظایف را به اشتراک می‌گذارند، هم از طرف نیمه خلاق و هم نیمه جنبه ساختار یافته در یادگیری، حفظ و درک را به شدت بهبود خواهند داد و به زودی می‌توانید بهترین روش جزوه نویسی را در دنیا به کار بگیرید.
حالا شما یک معیار بسیار خوب برای اندازه‌گیری هر روش جزوه نویسی دارید.

وش کرنل یک «روش یادداشت برداری» یا روش جزوه نویسی است. این روش در سال 1950 میلادی توسط پرفسور والتر پاوک اختراع شد. دلیل نامگذاری این روش به «کرنل» هم اشاره به نام دانشگاه کرنل دارد که پرفسور پاوک در آنجا تدریس می‌کرد.
او این روش را در کتاب «چگونه درس بخوانیم» معرفی کرد.

وقتی در یک جلسه، کنفرانس یا کلاس قصد یادداشت برداری دارید، می‌توانید برای به یادآوری اطلاعات از روش کرنل استفاده کنید.

در طول سال‌ها سیستم‌های تست شده زیادی برای دانش‌آموزان و افراد یادگیرنده پیشنهاد شده است. سیستم کرنل یکی از ساده‌ترین و در عین حال موثرترین روش‌های جزوه نویسی است.
هر وقت نیاز به یادداشت‌برداری و یادآوری اطلاعات داشته باشید استفاده از روش کرنل، به شما یاری می‌رساند.
این سیستم روشی فوق‌العاده برای سازماندهی یادداشت‌های شماست. به شکلی که بعداً به سادگی نکات کلیدی و مهم را به یاد خواهید آورد.
جزوه نویسی با روش کرنل باعث سازماندهی و نظم در ذهن ما می‌شود و دیگر نیازی به تلاش‌های اضافهی و دوباره کاری نخواهیم داشت.


تنها چیزهایی هم که لازم دارد، یک برگه کاغذ A4 و یک خودکار است.
صفحه سفید شما به 3  قسمت تقسیم می‌شود. 

  • قسمت اول: یادداشت یا نکات مهم
  • قسمت دوم: کلمات کلیدی و پرسش‌ها
  • قسمت سوم: خلاصه

ابتدا یک خط عمودی روی صفحه رسم کنید، به طوری که صفحه به دو ستون تبدیل شود. اما آن را تا انتها نبرید.
ستون سمت راست باید دو برابر ستون سمت چپ فضا داشته باشد. در ستون سمت راست قرار است جزوه بنویسید (نکات مهم) و در ستون سمت چپ، قرار است کلمات کلیدی یا پرسش‌ها را بنویسید.
حالا از پایین حدود 5 سانتی متر به بالا بیاید و یک خط افقی رسم کنید. قسمت پایین خلاصه جزوه است.تاریخ : جمعه 24 آبان 1398 | 08:54 ب.ظ | نویسنده : مدیر | نظرات

  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات